Достапни линкови

Техеран: Иран отфрла секакви натамошни разговори околу својата нуклеарна програма


Иран денеска потврди дека отфрла секакви натамошни разговори со светските сили околу својата нукеларна програма. Портпаролот на иранската влада Голам Хошеин Елам додаде дека разговорите со петте постојани членки на Советот за безбедност на Обединетите нации плус германија се завршени и оти Техеран од сега ќе преговара само со Меѓународната агенција за атомска енергија.
XS
SM
MD
LG