Достапни линкови

Техеран: Сојузниците на Ахмадинеџад во водство на парламентарните избори


Првичните резултати од параламентарните избори во Иран покажуваат дека во водство се сојузниците на претседателот Махмуд Ахмадинеџад. Агенциите презизираат дека на реформистичките партии им било дозволено да имаат свои кандидати во девеесет од двесете и девеесете изборни единици.
XS
SM
MD
LG