Достапни линкови

Ласа: Немири за време на протестите на будистичките свештеници


Во Ласа, каде што продолжуваат протестите на будистичките свештеници против кинеското владеење со Тибет, избувнаа немири. Гореле повеќе возила и дуќани откако полицијата се обидела да го прекине протестот. На Тибет протестиет започнаа во понеделник на 49 годишницата од востанието на тибетанците против кинеската власт.
XS
SM
MD
LG