Достапни линкови

Косовска Митровица: Косовските срби насилно влегоа во судот на ОН во северно Косово


Неколку стотици косовски срби влегоа насилно во судот на Обединетите Нации во Косовосвска Митровица - северно Косово. Толпата од претежно бивши вработени кои избегаа по влегувањето на НАТО во 1999 та година.
XS
SM
MD
LG