Достапни линкови

Вашингтон: Џорџ Буш ќе ги посети Хрватска и Украина пред самитот во Букурешт


Белата кука соопшти дека претсеадтелот Џорџ Буш ке ги посети Хрвтаска и Украина пред претстојниот самит на НАТО во Букурешт. Повеке детали не беа истакнати. Претходно украинскиот претседател Виктор Јушченко изјави дека Буш ке ја посети Украина на 31 март и 1 април.
XS
SM
MD
LG