Достапни линкови

Брисел: Премиерот Никола Груевски денеска на состанок на лидерите на Европската народна партија


Претседателот на Владата Никола Груевски денеска ќе учествува на состанокот на лидерите на Европската народна партија што ќе се одржи во Брисел. Груевски, како што е соопштено, ќе го искористел состанокот за да лобира за македонската кандидатура за членство во НАТО, за добивање датум за преговори во Европската унија во текот на оваа година година и за укинување на визниот режим со Унијата.
XS
SM
MD
LG