Достапни линкови

Брисел: Премиерот Никола Груевски ќе учествува на состанок на Европската народна партија


Премиерот Никола Груевски ќе учествува на состанокот на лидерите на Европската народна партија што ќе се одржи во Брисел. Како што се соопштува од владата, Груевски ќе ја искористи средбата со своите колеги - за да лобира за нашата кандидатура за членство во НАТО, добивање датум за преговори во ЕУ во текот на 2008 година и укинување на визниот режим со Унијата.
XS
SM
MD
LG