Достапни линкови

Белград: Српскиот претседател Борис Тадиќ ќе го распушти парламентот


Српскиот претседател Борис Тадич денеска ќе го распушти парламентот и ќе распише вонредни парламентарни избори. Тадич исто така ќе го одреди и датумот од кога ќе почнат да течат изборните активности. Претходно изборите беа најавени за 11 мај.
XS
SM
MD
LG