Достапни линкови

Вашингтон: Признавањето на Косово беше уникатен случај, изјави Даниел Фрид


Признавањето на независноста на Косово „беше уникатен случај и исклучок од општото правило да не се поттикнува сепаратизам“, изјави пред комисија на Конгресот заменикот-државен секретар на Соесинетите Држави Даниел Фрид. Косово според нас не е преседан, рече Фрид. Некои од конгресмените републиканци се спротиставија на одлуката на владата на САД за признавање на независноста на Косово.
XS
SM
MD
LG