Достапни линкови

Брисел: Пролетен самит на земјите членки на ЕУ


Денеска во Брисел ќе почне пролетниот самит на земјите членки на Европската Унија. Како што е најавено, централни теми на самитот ќе бидат борбата против климатските промени, обновливите извори на енергија и либерализацијата на енергетскиот пазар.
XS
SM
MD
LG