Достапни линкови

Приштина: Косовскиот парламент ќе разгледува закони од предлогот на Марти Ахтисари


Косовскиот парламент денеска на вонредна седница ќе разгледа десет предлог закони што произлегуваат од пакетот на меѓународниот посредник Марти Ахтисари. Меѓу другите, на дневниот ред се и предлозите за министерства за надворешни работи и за одбрана, како и за оружени сили на Косово.
XS
SM
MD
LG