Достапни линкови

Мосул: Најмалку девет лица загинале во судири во Мосул


Најмалку 9 луѓе, од кои полицаец, цивил и 4 напаѓачи загинаа во судирите во ирачкиот град Мосул. Според полицијата судирите избувнале по нападот врз полициски контролен пункт.
XS
SM
MD
LG