Достапни линкови

Лахоре: Најмалку 20 загинати во две експлозии на бомби


Најмалку 20 лица загинаа во експлозии на две бомби во пакистанскиот град Лахоре. Првата бомба, според полицијата, уништила дел од објектот на Федералната Агенција за истраги и таму загинале 16 лица. Втората бомба експлодирала пред една маркетинг агенција во богатиот дел на градот при што загинале 4 лица. Минатата недела во два самоубиствени напади пред морнариќката школа во Лахоре загинаа 5 а беа ранети 19 лица.
XS
SM
MD
LG