Достапни линкови

Приштина: Тактичка воена вежба на КФОР на северот на Косово


Тактичките сили Север на КФОР денеска во регионот на езерото Газивода, на северот на Косово, ќе почнат воена вежба чија цел е тренинг за доставување средства и совладување на работните процедури.Како што соопшти КФОР, денеска и утре голем број на оклопни возила и хеликоптери ќе бидат во движење во областа на Зубин Поток. КФОР најави дека ќе води сметка нарушувањето на локалниот сообраќај да биде во помала мерка.
XS
SM
MD
LG