Достапни линкови

Брисел: Грција има за цел изнаоѓање на решение за името пред самитот на НАТО, изјави Бакојани


Министерот за надворешни работи на Грција Дора Бакојани, изјави дека грчката цел е изнаоѓање решение за името, пред самитот на НАТО во Букурешт. Бакојани на брифингот на европските партнери, во рамки на седницата на Советот за општи работи на ЕУ што се оддржа во Брисел, одговорајќи на прашање за американска медијација во спорот со името изјави дека Грција ги поздравува сите партнери и сојузници кои сакаат да помогнат во напорите за изнаоѓање решение.
XS
SM
MD
LG