Достапни линкови

Париз: Министерот за одбрана Лазар Еленовски во посета на Франција


Министерот за одбрана Лазар Еленовски денеска е во посета на Франција. Една од темите на разговорите со францускиот министер за одбрана Херве Морин е претстојниот самит на НАТО во Букурешт.
XS
SM
MD
LG