Достапни линкови

Братислава: Претседателот Бранко Црвенковски во посета на Словачка


Претседателот Бранко Црвенковски денеска е во официјална посета на Словачка. На средбата со словачкиот претседател Иван Гашппарович ќе се разговара за односите меѓу двете земји и за натамошно проширување и продлабочување на политичката и економската соработка, како и за процесот и поддршката на евро-атлантската интеграција на Македонија.
XS
SM
MD
LG