Достапни линкови

Багдад: Четири лица загинале во ирачката провинција Дијала


Четворица луѓе загинале во денешниот напад на жена самоубиец во ирачката провинција Дијала, соопшти полицијата. Се прецизира дека при тоа загинал и еден од шефовите на безбедносните сили во регионот.
XS
SM
MD
LG