Достапни линкови

Мадрид: Победа на социјалистите на изборите во Шпанија


Премиерот на Шпанија Хозе Луис Родригез Заперто синоке ја прогласи победата на парламентарните избори на својата Социјалистичка Партија. Според резултатите,неговата социјалистичка партија освои 44 проценти од гласовите.
XS
SM
MD
LG