Достапни линкови

Париз: Посета на руските министри за надворешни работи и одбрана Лавров и Серџуков


Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров и министерот за одбрана на Русија Анатолиј Серџуков денеска ке пристигнат во Париз. Според најавите,утре тие ке остварат средба со нивните француски колеги и ке разговараат за проблемите на европската безбедност,з а ситуацијата поврзана со Спогодбата за конвенционални сили во Европа, како и за соработката помеѓу Русија и НАТО.
XS
SM
MD
LG