Достапни линкови

Њујорк: Српскиот шеф на дипломатијата Јеремиќ на состанок на Советот за безбедност на ОН


Српскиот Министер за надворешни работи Вук Јеремиќ денеска ке пристигне во Њу Јорк,ден пред одржувањето на седницата на Советот за Безбедност на Обединетите Нации. На седницата е предвидено да се разговара за Косово, а е по барање на Србија. Инаку ова е втора седница на Советот за Безбедност чија тема е Косово. Првата ваква седница се одржа ден пред прогласувањето на независност на Косово.
XS
SM
MD
LG