Достапни линкови

Москва: НАТО се обидува да стане замена за ОН, обвини рускиот претседател Путин


Рускиот претседател Владимир Путин го обвини НАТО дека се обидува да стане замена за Обединетите Нации. Тој ова го кажа по разговорите со германската канцеларка Ангела Меркел во Москва. Путин исто така изјави дека западнитеземји не треба да очекуваат полесни релации со Москва кога новоизбарниот Дмитри Медведев ке стане претсеадтел на Русија во мај.
XS
SM
MD
LG