Достапни линкови

Вашингтон: Македонија и Грција треба да работат напорно за решение за името, порака на Даниел Фрид


Пораката која високиот американски дипломат Даниел Фрид ја пренесе во Скопје е дека владите на Македонија и на Грција треба да работат заедно и многу напорно за решение за името.Ова, како што пренесуваат агенциите , го изјавил заменикот портпарол на Стејт департментот Том Кејси, на прес конференција во Вашингтон за целите на посетата на помошникот државен секретар за Европа Даниел Фрид на Македонија, во петокот.
XS
SM
MD
LG