Достапни линкови

Приштина: Косово го чекаат големи предизвици, изјави Карл Билд


Министерот за надворешни работи на Шведска Карл Билт во Приштина изјави дека Косво го чекаат голми предизвици меѓу кои воспоставување доверба со припадниците на националните малцинства, развивање на економијата и засилување на економската интеграција со земјите во регионот. Тој во Приштина имаше средби со косовскиот премиер Хашим Тачи и косовскиот претседател Фатмир Сејдиу.
XS
SM
MD
LG