Достапни линкови

Москва: Ангела Меркел на средба со Путин и Медведев


Германската канцеларка Ангела Меркел е во еднодневна посета на Москва, на разговори со сегашниот и со новиот претседател на Русија, Владимир Путин и Дмитриј Медведев. Таа најави дека ќе ја изрази загриженоста од начинот на кој се одржаа претседателските избори во Русија пред една недела, иако му ја честиташе победата на Медведев.
XS
SM
MD
LG