Достапни линкови

Талин: Финска го призна Косово


Финска денеска го призна Косово како независна држава. Претседателската Тарја Халонен ја потпиша одлуката на владата за воспоставување дипломатски односи со Косово кое досега е признато од над дваесет земји меѓу нив и Соединетите Држави, Британија, Франција, Германија, Италија.
XS
SM
MD
LG