Достапни линкови

Тбилиси: Грузија протестира поради одлуката на Русија за укинување на рестрикциите за Абхазија


Грузија денеска го повика рускиот амбасадор во Тбилиси за да протестира поради одлуката на Москва за укинување на трговските и финасиски рестрикции за Абхазија, проруски регион кој сака да се отцепи од Грузија. По прогласувањето на независноста на Косово, Абхазија и Јужна Осетија побараа од Русија, Обединетите нации и Европската Унија да ги признаат како независни држави.
XS
SM
MD
LG