Достапни линкови

Мосул: Четворица ирачки полицајци загинале при напад на бомбаш самоубиец


Најмалку четворица ирачки полицајци загинале во денешниот напад на бомбаш самоубиец врз еден контролен пункт во градот Мосул. Агенциите јавуваат дека во нападот имало и седумнаесет ранети. На подрачјето на Мосул кој претежно е населен од сунити американските сили се борат против припадници на Ал каида.
XS
SM
MD
LG