Достапни линкови

Багдад: Убиени 9 бунтовници во операција на американските и ирачките сили


Американските и ирачките сили убиле 9-мина бунтовници, а уште толку уапсиле, во акцијата против приврзаниците на Ал Каида во северен Ирак. Во престрелките загинале и тројца ирачки војници, соопштија американски воени извори.
XS
SM
MD
LG