Достапни линкови

Тирана: 16 лица загинаа при потонување на брод во езерото Фарка


16 луѓе настрадале, меѓу кои и две деца, кога на езерото Фарка, на 10 километри од Тирана, потонал брод поради преоптовареност. Несреќата ја преживеале 4 лица, соопшти албанската полиција.
XS
SM
MD
LG