Достапни линкови

Каракас: Венецуела распореди војници во блзина на границата со Колумбија


Венецуала рапореди илјадници војници во близина на границата со Колумбија, откако претходно испрати тенкови, авиони и бродови, како одговор на упадот на колумбиската армија во Еквадор каде што уби повеќемина бунтовници. Претседателот на Венецуела, Уго Чавез, нареди 10 батаљони да бидат распоредени на границата со Колумбија.
XS
SM
MD
LG