Достапни линкови

Дубаи: Поради светските економски турбуленции ОПЕК ќе одржи вонреден состанок


Земјите на ОПЕК кои произведуваат 40 насто од светската нафта ке одржат вонреден состанок поради светските економски турбуленции. Состанокот ќе биде одржан пред редовниот во септември. Саудискиот министер за нафта Абдула Ал Бадри изјави дека нема потреба од зголемено производство и покрај американското барање поради рекордната цена на барелот од 104 долари.
XS
SM
MD
LG