Достапни линкови

Тексас: Џон Мек Кејн победи на изборите во Тексас


Сенаторот од Аризона Џон МекКејн победи на изборите за претседателски кандидат на Републиканската партија во американската сојузна држава Тексас, со што е многу блиску до официјалната кандидатура. Во меѓувреме, двајцата кандидати од Демократската партија, Барак Обама и Хилари Клинтон имаат речиси ист број гласови, а слична е состојбата и во Охајо.
XS
SM
MD
LG