Достапни линкови

Багдад: Завршува посетата на иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад на Ирак


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад денеска ја завршува посетата на Ирак, со потпишување на неколку договори за соработка. Ахмадинеџат вчера имаше средби со државниот врв на Ирак, по што ги отфрли обвинувањата од Соединетите Држави дека Иран ги помага шиитскуте милитанти, одговорни за нападите врз американските сили.
XS
SM
MD
LG