Достапни линкови

Москва: Газпром за 25% ја редуцира испораката на гас за Украина


Руската државна компанија Газпром соопшти дека од денеска за 25 насто го редуцирала снабдување со гас за Украина поради неисплатените долгови. Според Газпром, оваа мерка нема да се одрази врз снабдувањето со гас за западно-европските потрошувачи.
XS
SM
MD
LG