Достапни линкови

Женева: Министерот за надворешни работи Антонио Милошоски на сесија на ОН за човековите права


Македонска делегација предводена од министерот за надворешни работи Антонио Милошоски денеска во Женева ќе учествува на 7-та сесија на Советот за човекови права на ОН. Министерот Милошоски во рамки на сесијата ќе има свое излагање, во кое ќе ги презентира ставовите на Македонија за институционална изградба на ова тело, а ќе се осврне и на постигнувањата во сферата на заштита на човековите права во земјава.
XS
SM
MD
LG