Достапни линкови

Ерусалим: Израел најавува продолжување на операцијата во Газа


Израелскиот министер за одбрана Ехуд Барак најави продолжување на операцијата за уништување на упориштата на Хамас, во Газа. До најновата конфронтација доаѓа откако при израелските напади во Појасот Газа викендов загинаа околу 70 палестинци. Поради израелските напади, палестинскиот претседател Махмуд Абас ги суспендираше сите контакти со Израел.
XS
SM
MD
LG