Достапни линкови

Ереван: 8 лица се убиени во вчерашните протести на опозицијата


Полицијата на Ерменија соопшти дека осум лица биле убиени во синокешните судири помегу полицијат и демонстрантите кои се противат на претседателските изборни резултати. Денеска низ главните улици на Ереван патролираат ерменските трупи а претсеадтелот Роберт Кошариан синока воведе 20 дневна вонредна сосотојба во земајта.
XS
SM
MD
LG