Достапни линкови

Њу Јорк: ОН со осуда за прекумерната употреба на сила од страна на Израел во Газа


Генералниот секретр на Обединетите нации Бан Ки Мун изрази осуди за прекумерна употреба на сила на израелските трупи во офанзивата притив милитантите во Газа. На вонредната седница на Советот за Бзебеднсот Бан исто така ги повика исламските милитанти од Хамас да стават крај на ракетните напади од Газа во Изрел. Вчера израелските сили објавија дека во серијата напди во Газа загинале
околу шеесет лица, вклучувајки и цивили и деца.
XS
SM
MD
LG