Достапни линкови

Тексас: Американскиот претседател Џорџ Буш бара поголем број трупи во Авганистан од НАТО


Американскиот претседател Џорџ Буш и данскиот премиер Андрес Фогх ги повикаа земјите членки на НАТО да испратат поголем број трупи во Авганстан, во борбата против милитантите. По нивните разговори на ранчот во Тексас. Буш рече дека планира да ги охрабри Нато земјите за испракање повеке трупи во Авганистан за време на Нато самиотот од 2 до 4 ти април во Букурешт.
XS
SM
MD
LG