Достапни линкови

Анкара: Турција продолжи со акцијата против припадниците на КРП


Турција денеска продолжи со акцијата против припадниците на курдската работничка партија во северен Ирак. Според агенциите воен конвој од неколку стотини возила со војници и оружје се упатил кон границата. Оваа акција на Анкара следува откако вчера американскиот претседател Буш побара Турција да ја прекине офанзивата како што рече што е можно побрзо.
XS
SM
MD
LG