Достапни линкови

Газа: Три вооружени Палестинци загинале во израелски воздушен напад


Во израелските воздушни напади во Газа изутрината загинаа 3 вооружени палестинци, јавија агенциите. Вкупно во операциите на израелските сили во Газа како одговор на вчерашното ракетирање изведено од Хамас загинаа 14 палестинци.
XS
SM
MD
LG