Достапни линкови

Анкара: Американскиот секретар за одбрана Гејтс на средба со турскиот државен врв


Американскиот секретар за одбрана Роберт Гејтс денеска ке отпатува за Анкара на средбата со турскиот државен врв. Тие ке разговараат за Турската офанзива во Северен Ирак против Курдите.
XS
SM
MD
LG