Достапни линкови

Скопје: Инциденти пред грчката канцеларија за врски по синоќешниот протест за името


Синоќешните протести против промена на уставното име ,завршија со инциденти пред Грчката Амбасада. По завршувањето на собирот на плоштадот „Пела“група млади луѓе се упатиле кон грчката Канцеларија за врски во Скопје.Во инцидентите бил повреден бил фоторепортер на весникот „Вечер“.
XS
SM
MD
LG