Достапни линкови

Газа: Петмина Палестинци загинале во воздушни напади


Во денешните израелски воздушни напади врз Појасот Газа загинале петмина палестинци. Милитантната организација Хамас соопшти дека станува збор за нејзини припадници. Израел често пати извршува вакви напади со цел, како што велат во Тел Авив, да ги уништат позициите на милитантите од каде што го ракетираат јужен Израел.
XS
SM
MD
LG