Достапни линкови

Лондон: Силен земјотрес во Британија изутринава, нема жртви и поголеми штети


Земјотрес со сила од пет запирка три степени според Рихтеровата скала изутрината ја погоди Британија, но не предизвикал жртви, ниту поголеми материјални штети, јавуваат агенциите, додавајќи дека епицентарот бил на двесте километри северно од Лондон. Земјотресите се многу ретка појава на британскиот остров, а денешниот траел петнаесет секунди.
XS
SM
MD
LG