Достапни линкови

Токио: Кондолиза Рајс во посета на Јапонија


Американскиот државен секретар Кондолиза Рајс престојува во дводневна посета на Јапонија во рамките на азиската турнеја посветена на нуклеарната програма на Северна Кореа. Рајс побара од американскиот преговарач Кристофер Хил да остане во Пекинг со цел да изнајде решение за моменталната блокада на преговорите со Северна Кореа.
XS
SM
MD
LG