Достапни линкови

Вашингтон: Анти ракетниот систем и визниот режим топ теми на агендата на чешкиот премиер во САД


Чешкиот премиер Мирек Тополанек е во официјална посета на Соединетите Држави. Во фокусот на разговорите се американските планови за анти-ракетниот систем во Чешка и Полска, како и укинувањето на американските визи за државјаните на Чешка.
XS
SM
MD
LG