Достапни линкови

Анкара: 153 курдски бунтовници убиени во акцијата на турската армија


Турската армија соопшти дека во копнената и воздушната офанзива во северен Ирак, досега биле убиени 153-ца курдски бунтовници. Според истиот извор, во судирите што сеуште се во тек, загинале 17 турски војници.
XS
SM
MD
LG