Достапни линкови

Хост: Петмина полицајци загинале во подметната експлозија


Петмина полицајци загинале во авганистанската провинција Хост од подметната експлозија, соопштија властите во Авганистан. Се смета дека одговорни за нападот се талибанските бунтовници.
XS
SM
MD
LG